Kraj Vysočina, omezení ve veřejné dopravě

Kraj Vysočina, omezení ve veřejné dopravě

Kraj Vysočina opět přistupuje k redukci veřejné dopravy. Pečlivě si prosím ověřte aktuálnost vybraného spoje na www.idos.cz.

Více na: www.kr-vysocina.cz/verejnadopravavysociny


Tisková správa Kraje:
Omezení ve veřejné autobusové i vlakové dopravě na Vysočině
Z důvodu plošného omezení provozu škol a školských zařízení a utlumení volnočasových aktivit přistupuje Kraj Vysočina po dohodě s jednotlivými smluvním dopravci k dílčí redukci veřejné dopravy. Od pondělí 19. října budou na dobu 14 dní jízdní řády spojů pod objednávkou Kraje Vysočina v systému Veřejné dopravy Vysočiny nastaveny na režim jarních prázdnin, od 19. října dojde také k zásadnější redukci víkendové dopravy, která ovlivní dostupnost spojů až 24. října 2020. Krajská opatření v autobusové dopravě se může měnit podle aktuálních informací, kdy a jaké školy se znovu otevřou.

„Vše komunikujeme s dopravci a sousedními kraji v rámci mezikrajské dopravy, čekáme na jejich vyjádření. Redukce v drážní dopravě se dotkne přibližně 10% objednávky kraje. Pevně věříme, že nedojde k zásadnímu omezení pro cestující, každopádně doporučujeme cestujícím, aby si po 19. říjnu pečlivě ověřili aktuálnost vybraného spoje na www.idos.cz,“ doplňuje Pavel Bartoš z krajského odboru dopravy.

Kraj Vysočina jako objednavatel dotované veřejné dopravy Vysočiny se i touto cestou omlouvá cestujícím za omezení, která si však vyžádala současná situace.

Aktualizace k 15. 10. 2020

(tisková zpráva ČD)

Na základě aktuálních vládních opatření v souvislosti s epidemickou situací České dráhy upraví nabídku dálkových vlaků mimo dopravní špičku a v okrajových časech. V koordinaci s ministerstvem dopravy, které tyto spoje objednává, bude od 19. října do odvolání mírně omezen provoz na linkách z Prahy do Hradce Králové, Brna, Českých Budějovic a Děčína, dále v úsecích Kolín – Ústí nad Labem, České Budějovice – Jihlava – Brno a Ostrava – Čadca. I přes tato omezení bude nadále na všech linkách zajištěna dostatečná nabídka vlaků. Jízdní řády České dráhy průběžně aktualizují v elektronických vyhledávačích a o jednotlivých omezeních detailně informují také na internetových stránkách www.cd.cz/omezeniprovozu.

REDUKCE POSTUPNĚ OD 19.10.:

Linka R11 Plzeň – České Budějovice – Brno

R 655 odřeknutí vlaku denně v úseku Jihlava - Brno, R 654 denně v úseku Brno – Jihlava
R 651 odřeknutí vlaku v X a (6) v úseku České Budějovice – Jihlava
R 652 odřeknutí vlaků v X a + v úseku Jihlava – České Budějovice

Kompletní seznam jednotlivých linek naleznete na odkaze www.cd.cz/info/aktuality/-34450/

Pavel Bartoš, odbor dopravy a silničního hospodářství
Krajský úřad Kraje Vysočina
e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

Odkazy
Redukce - koronavirus říjen [DOCX, 17 kB] (16.10.2020)


16.10.2020